Premier Padel Madrid P1 — Schedule and latest results
Premier Padel Madrid P1
Semifinals – Friday:
Central Court
18:00h – (2) Paquito Navarro/Martin Di Nenno vs (4) Pablo Lima/Franco Stupaczuk – 6/3 6/4
P.O.2 – (1) Juan Lebron/Alejandro Galan vs (3) Agustin Tapia/Sanyo Gutierrez – 3/6 6/3 7/5
Quarter-finals – Thursday
Central Court
14:00h – (4) Pablo Lima/Franco Stupaczuk vs (7) Momo Gonzalez/Alex Ruiz – 6/1 3/6 6/1
P.O.2 (Not Before 16:00h) – (8) Lucho Capra/Maxi Sanchez vs (2) Martin Di Nenno/Paquito Navarro – 3/6 4/6
P.O.3 – (1) Ale Galan/Juan Lebron vs (5) Fede Chingotto/Juan Tello – 2/6 6/4 6/4
P.O.4 – (6) Fernando Belasteguin/Arturo Coello vs (3) Agustin Tapia/Sanyo Gutierrez – 4/6 6/7
Round of 16 – Wednesday
Central Court
14:00h –Javier Garcia/Raul Marcos Vs (5) Federico Chingotto/Juan Tello – 4/6 7/5 3/6
P.O.2 – (1) Juan Lebron/Alejandro Galan Vs (13) Agustin Gomez Silingo/Juan Cruz Belluati – 6/1 6/2
P.O.3 – (16) Ramiro Moyano/Francisco Gil Vs (2) Francisco Navarro/Martin Di Nenno – 3/6 4/6
P.O.4 – Antonio Luque/ Sergio Icardo Vs (3) Agustin Tapia/Sanyo Gutierrez – 4/6 4/6
Court 2
14:00h – (14) Jose Rico/Agustin Gutierrez Vs (7) Momo Gonzalez/Alex Ruiz – 2/6 4/6
P.O.2 –(4) Franco Stupaczuk/Pablo Lima Vs (10) Javier Garrido/Lucas Campagnolo – 6/1 6/3
P.O.3 – (6) Fernando Belasteguin/Arturo Coello Vs (9) Miguel Yanguas/Coki Nieto – 6/2 5/2 WO
P.O.4 – (8) Maxi Sanchez/Luciano Capra Vs (15) Jon Sanz/Alejandro Arroyo – 6/2 7/6
Round of 32 – Tuesday
Central Court
12:00h – Ignacio Piotto/Ramiro Pereyra Vs (9) Miguel Yanguas/Jorge Nieto – 1/6 2/6
P.O.2 – (4) Franco Stupaczuk/Pablo Lima Vs Ruben Rivera Serra/Aris Patiniotis – 6/0 6/1
P.O.3 – (6) Fernando Belasteguin/Arturo Coello Vs Miguel Solbes/Christian Fuster – 6/4 6/2
P.O.4 – Nicolas Suescun/Aday Santana Vs (2) Francisco Navarro/Martin Di Nenno – 1/6 4/6
P.O.5 – (1) Juan Lebron/Alejandro Galan Vs Pablo Castillo/Daniel Bressel – 6/1 6/0
P.O.6 –Arnau Ayats/Denis Perino Vs (3) Agustin Tapia/Sanyo Gutierrez – 2/6 3/6
Court 2
12:00h – Victor Ruiz/ Lucas Bergamini Vs (7) Momo Gonzalez/Alex Ruiz – 5/7 1/6
P.O.2 –Ignacio Vilariño/ Jaime Muñoz Vs (13) Agustin Gomez Silingo/ Juan Cruz Belluati – 0/6 6/3 2/6
P.O.3 – Miguel Semmler/Ivan Ramirez Vs (10) Javier Garrido/Lucas Campagnolo – 6/3 1/6 2/6
P.O.4 – (8) Maxi Sanchez/Luciano Capra Vs Gonzalo Rubio/Gonzalo Rubio – 6/0 6/4
P.O.5 – (11) Javier Leal/Javier Rico Vs Antonio Luque/ Sergio Icardo – 5/7 5/7
Court 3
12:00h – (12) Javier Ruiz/Pablo Lijo Vs Javier Garcia/Raul Marcos – 1/6 1/2 W.O
P.O.2 –Marc Quilez/ Toni Bueno Vs (5) Federico Chingotto/Juan Tello – 5/7 3/6
P.O.3 – (14) Jose Rico/Agustin Gutierrez Vs Antonio Fernandez/Jose Diestro – 1/6 6/3 7/5
P.O.4 – Eduardo Alonso/Jorge Ruiz Gutierrez Vs (15) Jon Sanz/Alejandro Arroyo – 2/6 3/6
P.O.5 – (16) Ramiro Moyano/Francisco Gil Vs Cayetano Rocafort/Alvaro Cepero – 7/5 6/0
Round of 64 – Monday
Central Court
12:00h – Arnau Ayats/Denis Perino vs Daniel Windahl/Cristian Germán Gutiérrez – 7/6 6/4
P.O.2 – Marc Quílez/Toni Buenos vs Juanlu Esbri/Javier González Barahona – 6/2 2/6 7/5
P.O.3 – (WC) Daniel Bressel/Pablo Castillo vs Mario Ortega/Matías Nicoletti – 7/6 7/6
P.O.4 – Gonzalo Rubio/Miguel Benítez vs Pablo Cardona/José María Mouliaa – 6/3 1/6 6/3
P.O.5 – Miguel Semmler/Iván Ramírez vs Javier Valdés/José David Sánchez 6/7 6/4 6/2
P.O.6 – Pincho Fernández/José Antonio García Diestro vs Teo Zapata/Benjamin Tison 6/4 6/2
Court 2
12:00h – (WC) Ignacio Piotto/Ramiro Pereyra vs (WC) Fernando Poggi/Íñigo Jofre – 7/6 6/4
P.O.2 – Miki Solbes/Christian Fuster vs Adrián Ronco/Jaime Menéndez – 6/7 6/3 6/2
P.O.3 – Jaime Muñoz/Ignacio Vilariño vs Mario Huete/Chico Gomes – 6/3 6/2
P.O.4 – Edu Alonso/Jorge Ruiz vs Rafa Méndez/Salva Oria – 4/6 6/4 6/1
P.O.5 – Víctor Ruiz/Lucas Bergamini vs Jesús Moya/Mario Del Castillo – 6/0 6/2
Court 3
12:00h – Antonio Luque/Sergio Icardo vs Jaime Fermosell/Javier Martínez – 6/2 4/6 7/6
P.O.2 – Diego Gil/Francico Ramírez vs Raúl Marcos/Javier García – 3/6 2/6
P.O.3 – Álvaro Cepero/Cayetano Rocafort vs Jairo Bautista vs Enrique Goenaga – 6/2 4/6 6/4
P.O.4 – Sergio Alba/Tonet Sans vs Aday Santana/Nicolás Suescun – 4/6 6/3 3/6
P.O.5 – Aris Patiniotis/Rubén Rivera vs José Solano/Álvaro Meléndez – 6/1 6/2